دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و کارآفرینی

اخبار

شرکت دانش بنیان سرما آوران کرمان کویر

شرکت دانش بنیان سرما آوران کرمان کویر

یکی از رایج ترین سیکل ها درتبرید، سیکل آبشاری دو مرحله ای است که ضریب عملکرد آن بالاتر از سیکل تبرید یک مرحله ای است. سیکل آبشاری در آن دسته از کاربردهای صنعتی که به محدوده گسترده تری از دما نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد. در سیکل های آبشاری دو واحد تبرید تراکمی در قسمت مبادله کن میانی باهم کوپل می شوند. واحد دما بالای سیکل آبشاری می تواند با سیال عاملی مانندآمونیاک، پروپان و یا اتانول و ... کار کند وسیکل دما پایین با مبردهایی مثل دی اکسید کربن و R۲۳..

ادامه مطلب
همایش ملی اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال ملی
همایش ملی اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال ملی

همایش ملی اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال ملی

پیشرفتهای سریع در شاخه های مختلف مهندسی به نحوی است که هر روزه به کمک این پیشرفتها مرز علوم مهندسی دچار تغییر می شود و محصولات جدیدی به کمک این دستاوردها تولید می شوند. در کشورمان نیز با توسعه رشته های مهندسی، محققان رشته های مختلف مهندسی به ویژه در دوره های تحصیلات تکمیلی و مراکز پژوهشی به دستاوردهای گوناگون پژوهشی دست می یابند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با سابقه چند ساله در برگزاری همایشهای ملی مهندسی و علوم انسانی و برگزاری ۵ همایش بین المللی بر آن است که در سال ۱۳۹۶ با برگزاری ششمین همایش ملی سامانه های سطوح آبگیر باران ، دهمین همایش ملی مهندسی مکانیک ، سومین همایش فناوری نوین در مهندسی برق و انرژی ، ششمین همایش ملی روانشناسی ومشاوره و همایش ملی اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال ملی میزبان پژوهشگران باشد

ادامه مطلب
مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه الکتریکی
مسابقات طراحی دوچرخه الکتریکی

مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه الکتریکی

با توجه به معضل آلودگی هوا و اهمیت روز افزون رعایت مسایل و استاندارهای زیست محیطی، گرایش به طراحی و ساخت وسایل نقلیه پاک با سوخت‌های ترکیبی و استفاده از سوخت‌های غیر فسیلی روز به روز افزایش یافته است. همچنین به منظور گسترش مهارت‌های مربوط به طراحی ماشین، پیگیری جدی موضوع طراحی و ساخت دوچرخه های برقی در دانشکده‌ فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و با همکاری شهرداری اصفهان مد نظر قرار گرفت. بر این اساس اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت دوچرخع الکتریکی، در تابستان سال گذشته برگزار گردید. پس از استقبال عموم از برگزاری این مسابقه، امسال نیز دانشگاه آزاد اسلامی- واحد نجف آباد تصمیم گرفت با رویکرد برگزاری بین المللی این مسابقه، گامی در جهت انتقال تکنولوژی های نوین به داخل کشور و رشد و بالندگی صنایع پاک و همچنین فرهنگ سازی در استفاده هر چه بیشتر از وسائل نقلیه پاک در سطح شهر اصفهان بردارد.

ادامه مطلب